Popis kontaktních čoček Air Optix

Společnost Alcon

Tato společnost je na světovém trhu již od roku 1945. Vznikla nejdříve jako malá lékárna v Texasu dvou mladých farmaceutů. Místní oční lékaři posílaly své pacienty nakoupit oční přípravky právě tam. Pod jejich rukama vznikla také plastová kapací lahvička, kterou nyní používáme pro oční přípravky. Dnes je společnost rozšířena do tří obchodních skupin: chirurgická, farmaceutická a péče o zrak. Firma Alcon nabízí pro své klienty kontaktní čočky značek Air-Optix, Dailies a barevné kontaktní čočky.

Řada Air-Optix

Kontaktní čočky z řady AIR-OPTIX slouží pouze na měsíční použití. Všeobecně kontaktní čočky s měsíční použitelností patří mezí nejprodávanější a nejoblíbenější. Mohou být použity jak denně, tak po dobu 6 nocí včetně spánku, po schválení od lékaře. Nositel musí o své čočky řádně pečovat. Nejprve je zapotřebí koupit si dezinfekční a uchovávací roztok. Dezinfekční roztok zbaví čočky všech nečistot a stanou se tak opět sterilními.

Air-Optix AQUA

Tyto čočky propouští až 5x více kyslíku než klasické hydrogelové čočky. Jejich povrch je odolný vůči usazeninám. Zvlhčující systém Aqua udržuje oko stále hydratované a propouští výborně kyslík.

Air-Optix for Astigmatism

Tyto kontaktní čočky jsou pro pacienty, kteří trpí astigmatismem. Pacienti špatně vidí na dálku i na blízko a tórické čočky jsou perfektně uzpůsobeny právě pro ně. Lidé s touto oční vadou nemohli donedávna nosit kontaktní čočky, ale díky výzkumům a novým technologiím je tu pro ně řešení v podobě kontaktních čoček pro astigmatiky.

Air-Optix Aqua Multifocal

Další z řad Air-Optix jsou kontaktní čočky pro lidi, trpící presbyopií. Jedná se o oční vadu, při které pacienti vidí jak špatně na blízko, a postupem času, jak člověk stárne, i špatně na dálku. Díky multifokálním čočkám se klienti mohou těšit na ostré vidění, při třech různých vzdálenostech, na blízkou, na střední vzdálenost a do dálky.

Air-Optix Night&Day Aqua

Jedná se o vysoce prodyšné čočky. Jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu. Díky této technologii propouští více kyslíku než ostatní měkké kontaktní čočky. Po doporučení lékaře může uživatel nosit čočky až 30 dní a nocí.

Air-Optix Colors

Barevné čočky vám přirozeně změní a překryjí vaši barvu očí, díky technologií 3v1. Jsou navíc odolné vůči usazeninám, a to díky povrchu z plazmy. Jejich nošení je potom zdravé a pohodlné. Na výběr je z 9 barevných variant jak s dioptriemi, tak bez nich.