Popis kontaktních čoček Biofinity

Výrobce Cooper Vision vyrábí čočky Avaira, Proclear, MyDay a Biofinity. Počátky společnosti sahají až do roku 1958, ale až v roce 1980 vznikla akciová společnost s nynějším názve Cooper Vision. Zabývají se vývojem a zdokonalováním technologií kontaktních čoček. Kontaktní čočky Biofinity jsou k dostání v mnoha variantách. Na výběr máme měsíční, multifokální i tórické kontaktní čočky. Biofinity využívá technologie AQUAFORM, díky tomu budete mít oči stále hydratované a okysličené. Čočky Biofinity se perfekně přizpůsobí vašemu oku. Jsou vyrobeny z hydrogelového silikonu, dobře drží na oku a oko je přiměřeně vlhké.

Pro koho jsou čočky Biofinity určené?

Kontaktní čočky Biofinity jsou určeny opravdu pro každého, zvláště pro lidi, kteří neustále pociťují suché oči. Syndrom suchého oka postihuje hlavně ženy na počátku menopauzy, mající poškozený slzný film.

Druhy kontaktních čoček Biofinity

Biofinity Toric - torické kontaktní čočky

Ještě před časem klienti nemocní astigmatismem nemohli nosit kontaktní čočky. Ale díky novým laboratorním testům si konečně mohou dopřát pohodlí s tórickými kontaktními čočkami. Klienti si mohou vybrat ze dvou druhů čoček, a to pro dalekozrakost nebo pro krátkozrakost.

Měsíční kontaktní čočky Biofinity

Jedna z nejoblíbenějších variant našich čoček. Mohou se nosit celý den po dobu jednoho měsíce. Jedná se o silikon-hydrogelové čočky. Obsahují velké množství vody. Mají vysokou propustnost kyslíku.

Biofinity Multifocal - multifokální kontaktní čočky

Kontaktní čočky Biofinity Multifocal jsou určeny pro pacienti trpící tzv. presbyopií. Je to oční vada, při které se špatně zaostřuje nejdříve na dálku a později i na blízko. Multifokální čočky mají několik zón a jsou přizpůsobeny tak, aby plynule přecházeli od zóny na čtení k zóně pro normální vzdálenost.

Jak pečovat o kontaktní čočky Biofinity?

Musíte dodržovat základní pravidla při nošení kontaktních čoček. Jde především o:

  1. Čisté a umyté ruce při každé manipulaci s čočkami
  2. Sterilní pouzdro pro uskladnění čoček
  3. Roztok na čištění kontaktních čoček
  4. Nenosit čočky s prošlou dobou použitelnosti
  5. Nenosit čočky déle, než jak je uvedeno na krabičce