Popis čtrnáctidenních čoček

Kontaktní čočky určené pro čtrnáctidenní nošení slouží především lidem, kteří chtějí své brýle občas vyměnit za pohodlné nošení kontaktních čoček. Jsou velmi oblíbené také z hlediska větší hygieny. Díky tomu, že se používají tak krátkou dobu, nestíhají se na nich usazovat žádné nečistoty a bakterie, které by nadělali klientovi v očích velkou paseku.

Dvoutýdenní kontaktní čočky můžeme rozdělit podle toho, jestli se nosí po dobu 14-ti dnů pouze přes den nebo mohou být nošeny jak přes den, tak v noci, ale ty se doporučují používat pouze týden, vzhledem k tomu, že je uživatel používá i v noci.

Péče o dvoutýdenní kontaktní čočky

První a zásadní pravidlo jsou čisté, umyté a suché ruce. Po vyjmutí čočky z oka ji jemně projměte mezi prsty. Poté čočky obraťte a mněte ji z druhé strany stejným způsobem. Do sterilního pouzdra na kontaktní čočky nalijte vždy čerstvý roztok. Čočka musí být celá ponořená. Poté pouzdro uzavřete.

Nabídka dvoutýdenních kontaktních čoček

Acuvue Oasys with Hydraclear Plus

Tyto kontaktní čočky vyrábí firma Johnson&Johnson. Pomocí speciálního materiálu Senofilcon A a zvlhčující látky HYDRACLEAR Plus, ze kterého jsou tyto čočky vyrobeny, se vlhkost udrží v čočce. Mají extra vysokou ochranu UV-A a UV-B. Začínající uživatelé si s nimi taktéž hravě poradí, protože mají značku pro lehčí nasazování.

AirView HD Plus 2 weeks

Jedná se o sférické kontaktní čočky, které korigují dalekozrakost a krátkozrakost. Vyrábějí se z materiálu Formofilcon B. Disponují vysokým stupněm hydratace, proto udržují oči stále zvlhčené a jejich nošení je pohodlné.

Acuvue Advance Plus

Tyto kontaktní čočky jsou od výrobce Johnson&Johnson, vyrobili je technologií zvanou ULTRA-CLEAN. Ta odolává usazeninám na čočce, díky tomu se k nim nedostanou žádné bakterie. Obsahují navíc složku Hydraclear, která udržuje čočky zvlhčené.

Acuvue Oasys for Astigmatism

Oblíbené kontaktní čočky od firmy Johnson&Johnson pro klienty trpící astigmatismem. Mají vysokou ochranu před UV-A a UV-B zářením. Jsou vyrobeny z materiálu Senofilcon A a z látky zvané HYDRACLEAR Plus, díky které je vlhkost udržena v čočce. Tyto čočky jsou určeny lidem trpícím astigmatismem, kteří koukají dlouho do obrazovky počítače, mají pocit suchých očí nebo tráví spoustu času v klimatizovaných uzavřených prostorech.

FitView 2 Weeks

Tyto měkké kontaktní čočky jsou vyrobeny z 42% Etafilcon A a obsahují 58% vody. Pomocí technologie Aquamax se voda udrží v čočce a její nošení je komfortnější. Mají také ochranu před UV zářením.