Popis kontaktních čoček Dailies

Společnost Alcon vyvinula řadu kontaktních jednodenních čoček DAILIES se zlepšeným pohodlím při nošení. Jednodenní kontaktní čočky jsou velmi oblíbené, díky tomu, že se o ně nemusí klienti starat. Ráno si je aplikují do očí a večer pohodlně vyhodí do koše. Nemusí si dělat starosti s žádným roztokem nebo pouzdrem pro uchování čoček. Další nespornou výhodou je to, že na jednodenních čočkách se nestíhají tvořit bílkoviny a bakterie, ze kterých může klient snadno dostat oční infekci.

Jednodenní kontaktní čočky Dailies jsou určeny prakticky pro každého. Ať už se jedná o klienty trpící dalekozrakostí nebo krátkozrakostí či astigmatismem. Jsou navíc výborné pro začátečníky. Velmi snadno se nasazují, takže to zvládne i uživatel, který aplikuje prvně čočky do očí. Tyty čočky jsou navíc vhodné pro lidi, kteří trpí různými alergiemi na kontaktní čočky nebo roztoky, protože čočky Dailies nedráždí oči. Proto jsou vhodné pro citlivé oči.

Typy kontaktních čoček Dailies

DAILIES® AquaComfort Plus®

Komfort kontaktních čoček DAILIES® AquaComfort Plus® obstarávají tři důležité faktory:

  • Lubrikant, který je obohacen v roztoku, snižuje tření a tím se čočka stává pohodlnější při nošení.
  • Při každém mrknutí oka je oko zvlhčováno, díky zvlhčující látce
  • Dokonalý pocit při mrkání, způsobuje smáčivý činitel, který je obsažen v čočce

Dailies® AquaComfort Plus® Toric

Tyto čočky jsou určené především klientům, trpícím astigmatismem či dalekozrakostí i krátkozrakostí. Jsou vyrobeny z materiálu Nelfilcon A, jako jeden z nejlepších hydrogelových materiálů, obsahuje velmi vysokou hydrataci, která je až 69%. Další výhodou je fakt, že i při úporném mrkání čočka nezmění svou polohu, a proto je její nošení velmi komfortní.

Dailies® AquaComfort Plus® Multifocal

Jedná se o jednodenní kontaktní čočky, které jsou určeny pro osoby s oční vadou zvanou presbyopie. Vyrobeny jsou z materiálu Nelfilcon A, díky kterému je oko stále hydratováno. Oko se samo zvlhčuje, při pouhém mrknutí oka. Disponují neobyčejně ostrým viděním, ať už se jedná o vidění do dálky nebo na blízko. Navíc jsou opatřeny světlemodrým zabarvením, pro jejich snadnou manipulaci.

Dailies Total 1®

Tyto jednodenní kontaktní čočky jsou nejnovějším produktem firmy Alcon. Jedná se o nezaměnitelnou čočku, která je opatřena systémem tzv. postupné hydratace. Část kontaktní čočky, která nepřichází do styku s okem, obsahuje 33% vody. Vnitřní část čočky pojímá až 80% vody. A ta část, která přichází do styku s rohovkou, může obsahovat až 100% vody. Mají vysokou propustnost kyslíku. Díky inovativní technologii, jsou čočky velmi komfortní a pohodlné při nošení.