Blog - Čočkoviště.cz

Proč jsou kontaktní čočky tou nejlepší metodou korekce vady zraku?

Používání kontaktních čoček je nejideálnějším způsobem, jak korigovat vadu zraku, a také je to mnohem příjemnější, než nošení dioptrických brýlí. Mimo to, že kontaktní čočky mají více výhod než nevýhod, stále mnoho lidí pochybuje, jestli mohou být tou lepší metodou pro korekci zraku, než používání dioptrických brýlí.

Korekce vad zraku kontaktními čočkami je velmi doporučována, pokud jsou značné rozdíly ve vadě pravého a levého oka. V takovém případě se hůře hledají vhodná skla do brýlí. Navíc, kontaktní čočky nasazujete přímo na oči, a proto je korekce vady zraku dokonalejší a obraz je ostřejší než při použití brýlí. Dioptrické brýle navíc značně omezují zorné pole.

Používání kontaktních čoček zajišťuje pohodlí i pohodlí tím, že odpovídá režimu nošení a životnímu stylu. Na rozdíl od brýlí se těžko ztratí nebo poškodí, a proto s nimi můžete sportovat, pohodlně běhat nebo jezdit na koni. Kromě toho vám v létě umožní nosit sluneční brýle. Všimněte si však, že je vždy potřeba zvolit vhodný typ kontaktních čoček s pomocí odborníka.

V jakých situacích je lépe nevybrat si brýle?

Použití pro korekci zraku na denní nošení je obzvláště problematické, když vedete intenzivní životní styl. Plavání a lyžování jsou příklady sportů, při kterých korekce pomocí brýlí není možná, čímž je omezen aktivní životní styl. Tradiční brýle jsou mnohem náchylnější k poškození a je snadné je ztratit. Kromě toho omezují jasnou představu o stranách, což se vám nestane při používání kontaktních čoček, protože ty jsou aplikovány přímo na oko.

Nejlepším řešením v této situaci je změnit tradiční brýle za kontaktní čočky. V takových případech se doporučují čočky pro aktivní osoby, které byly vytvořeny pro lidi, kteří často sportují. V současné době lze na trhu nalézt mnoho typů kontaktních čoček určených pro sportovce nebo ty, kteří aktivně tráví čas, ale odborníci doporučují používání jednorázových kontaktních čoček. Při některých sportech (plavání a potápění) může libovolné sklouznutí čočky a její znovunasazení způsobit podráždění očí.