Popis měsíčních čoček

Měsíční kontaktní čočky jsou velmi oblíbené. Patří k cenově nejdostupnějším kontaktním čočkám. Mají výhodnější cenu než například čočky jednodenní nebo 14tidenní. Firmy, nabízející měsíční čočky jsou Bausch&Lomb, Alcon nebo Cooper Vision. Na výběr máte buď klasické měsíční čočky, které musíte každý den z očí vyjmout a uchovávat ve speciálním roztoku v pouzdru na kontaktní čočky. Nebo si můžete pořídit měsíční čočky s prodlouženým nošením. Můžete jej nosit po celou dobu jednoho měsíce, bez vyndání z očí, díky vysoké propustnosti kyslíku.

Druhy měsíčních kontaktních čoček

Klasické měsíční kontaktní čočky

Klasické kontaktní čočky používají klienti, kteří netrpí žádnou závažnou oční vadou, jako je například astigmatismus nebo presbyopie.

Torické měsíční kontaktní čočky

Tyto kontaktní čočky jsou vhodné pro lidi, trpící astigmatismem. Také korigují oční vady jako je dalekozrakost a krátkozrakost, které astigmatismus mohou doprovázet.

Multifokální měsíční kontaktní čočky

Kontaktní čočky pro pacienty, kteří trpí oční vadou zvanou presbyopie neboli vetchozrakostí.

Barevné měsíční kontaktní čočky

Chcete-li zažít změnu barvy očí, pořiďte si barevné měsíční čočky. Během chvilky budete mít ze svých čokoládových očí blankytně modré.

Značky měsíčních kontaktních čoček

Air Optix Aqua

Čočky Air Optix Aqua vyrábí společnost Alcon a mají až 7x větší propustnost kyslíku než běžné kontaktní čočky.

Biofinity

Biofinity jsou silikon-hydrogelové čočky, obsahující velké množství vody a taktéž vysokou propustnost kyslíku. Jsou to jedny z nejzdravějších čoček. Vyrábí je společnost Cooper Vision.

Soflens 38

Od firmy Bausch&Lomb jsou například kontaktní čočky s názvem Soflens 38. Jsou komfortní a umožňují pohodlné nošení po dobu jednoho měsíce, ale nemůže se s nimi přespávat.

FreshLook Dimensions

Společnost Alcon vyrábí měsíční kontaktní čočky FreshLook Dimensions. Jsou perfektní pro uživatele, kteří si přejí přirozeně zvýraznit světlé oči. Jsou k dostání ve třech barevných provedeních: karibská voda, mořská zeleň a tichomořská modrá. Díky tmavému okraji se zvětší vaše oči a budou jasnější.

Sčítání

Na trhu je celá řada měsíčních kontaktních čoček. Stačí si jen vybrat čočky, které budou vyhovovat právě vám.