Popis kontaktních čoček PureVision

Tyto kontaktní čočky vyrábí známá společnost Bausch&Lomb. Je to velmi oblíbená a stabilní společnost, která vyrábí kvalitní kontaktní čočky obsahující vysoký podíl hydratace a propustnost kyslíku. Mimo jiné kontaktní čočky vyrábí také známé čočky PureVision.

Kontaktní čočky PureVision jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu, který zaručuje klientům pohodlné nošení a ostré vidění. Společnost Bausch&Lomb použila při výrobě čoček PureVision inovativní optický projekt, pomocí něhož vidí klienti i při špatných světelných podmínkách výborně. To uplatní především klienti, kteří pracují nebo řídí automobil během noci. Velká výhoda čoček PureVision je v tom, že byly vyvinuty, aby nedocházelo k tzv. halo efektu, který můžeme zažít například u řízení auta, když se díváme do reflektorů aut. Díky tomu si klienti mohou naplno užívat ostrého vidění. Navíc jsou zhotoveny z patentované látky AerGel, ta má za úkol během celého dne propustit co nejvíce kyslíku k oku a stále ho hydratovat. Čočky PureVision jsou povrchově upraveny technologií Performa. Čočka je díky tomu hladká a neusazují se na ní bílkoviny ani nečistoty, které snadno mohou způsobit různé infekce oka.

Pro koho jsou vhodné čočky PureVision?

Kontaktní čočky PureVision jsou určeny jak pro klienty trpící krátkozrakostí, dalekozrakostí, tak pro astigmatiky nebo pro osoby s presbyopií. Jedná se o poruchu vidění na blízko i do dálky, což se projevuje především u lidí po čtyřicítce.

Typy kontaktních čoček PureVision

PureVision

Jsou měsíční sférické čočky, vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu Balafilcon A. U těchto čoček se poprvé objevila látka AerGel, díky které je čočka optimálně hydratovaná po celou dobu nošení. Má také za úkol zabránit usazeninám, aby se dostaly k povrchu čočky. Navíc mají vysokou propustnost kyslíku, díky tomu je jejich nošení velmi pohodlné.

PureVision 2 for Presbyopia

Jedná se progresivní měsíční kontaktní čočky. Korigují vidění jak na blízko, tak do dálky. Mají vysokou propustnost kyslíku. Jsou vyrobeny technologií Comfort Moist. Kontaktní čočky jsou díky tomu ztenčené, čočka na oko přirozeně padne a nedráždí ji.

PureVision 2 HD for Astigmatism

Tyto měkké měsíční kontaktní čočky jsou určené osobám, které trpí oční vadou zvanou astigmatismus. Nositelé mají kvalitní a ostré vidění, je snížen odraz, lesk a halo efekt. Čočka je navíc zaoblena a ztenčena, jejich nošení je proto komfortní. Jsou vyvinuty technologií Comfort Moist, která uchovává čočku stále hydratovanou.

PureVision Multifocal

Jsou měkké progresivní kontaktní čočky, určené pro klienty, kteří chtějí dobře vidět do dálky, a také na střední i malé vzdálenosti, to je možné díky technologii All-Distance Optics. Je zde použit materiál AerGel, který má za úkol udržet čočku stále hydratovanou a nepropustit k ní žádné bílkovinné usazeniny.