Popis ročních čoček

Roční kontaktní čočky jsou cenově nejvýhodnější. Jsou vhodné také pro každodenní nošení, ale hlavně těm klientům, kteří už mají zažité návyky v péči o kontaktní čočky. U čoček s dlouhou dobou použitelnosti se musí dávat velký pozor na hygienu, je tu velké riziko infekce, díky každodenní a dlouhodobé manipulaci. Řekněme si pár tipů, jak na důslednou péči a kontaktní čočky.

Čisté ruce

Důležitý bod číslo jedna jsou čisté, umyté a suché ruce. Na mytí použijte nejlépe antibakteriální mýdlo. Potom je dobré ruce osušit ručníkem, který nepouští chloupky.

Kvalitní roztok

Neméně důležitý je kvalitní roztok pro uchování čoček. Musí být čistý a čerstvý. Pomocí roztoku se kontaktní čočky vyčistí, desinfikují a můžete je druhý den použít znova.

Druhy ročních kontaktních čoček

Proclear Sphere

Tyto čočky vyrábí nejznámější výrobce čoček Cooper Vision. Jsou vyrobené z materiálu Omafilcon A. Vhodné pro denní nošení. Pomocí technologie PC zabraňují tzv. syndromu suchého oka. Mají skvělou schopnost hydratace, až 62 %. Manipulace je navíc velmi snadná, a to díky blankytně modrému zabarvení.

Proclear Sphere RX

Nekonvenční kontaktní čočky od výrobce Cooper Vision. Velkou výhodou je, že si můžete vybrat průměr od 12.0 do 17.0 mm a zakřivení dostupná od 6.5 mm do 10.5 mm. Jsou vyrobeny z materiálu Omafilcon A. Jsou odolné proti vysychání.

Proclear Tailor-Made Toric

Jedná se o měkké torické hydrogelové čočky. I klienti s oční vadou astigmatismus mohou dnes nosit pohodlně kontaktní čočky. Poskytují ostré vidění. Díky technologii PC pomáhají udržovat oko hydratované.